Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (mitológia) <A görög-római mitológiában> féktelenül jókedvű, duhaj, borkedvelő, buja érzékiségű lény; bizonyos állati vonásokkal (hegyes fül, szarv, farok) vegyítve elképzelt, ill. ábrázolt férfialak, aki erdőn-mezőn kóborolva él, pajkos csínyek és vidám v. buja mulatságok közt. A szatírok és nimfák tánca. A szatírok Bacchusnak, a bor és a mámor istenének voltak kísérői. A szatírok pásztorsípot fújva vigadoztak. □ A szatirok és najádok Minden bokorban istenség lakott Otthagytak fát, füvet, forrást, virágot. (Reviczky Gyula)
2. (átvitt értelemben, rosszalló) Beteges érzékiségű, kéjelgést hajhászó férfi, aki magános nőket, főként serdülő lányokat támad meg, rendsz. a szabadban. A rendőrség elfogta a városligeti szatírt. || a. (tréfás) Nők körül huncutkodó, legyeskedő, rendsz. idős férfi. Nem hagy békén az a vén szatír.