Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
SZANSZKRIT melléknév és főnév (régies írva: sanscrit is) (nyelvtudomány, irodalomtudomány)
I. melléknév -ul
1. Szanszkrit nyelv: az az ókori, az indoeurópai nyelvcsalád indiai ágához tartozó ny., amelyben a legrégibb indoeurópai nyelvemlékek fennmaradtak, s amelyet Indiában már az i. e. századoktól fogva csak irodalmi nyelvként használnak. || a. Szanszkritul: sz. nyelven.
2. E nyelven írt. Szanszkrit eposz, irodalom. || a. Szanszkrit betű, írás: olyan b., ill. í., amellyel a szanszkrit nyelvű szövegeket feljegyezték.
3. E nyelvvel v. e nyelven írt irodalommal foglalkozó. Szanszkrit filológia, nyelvészet. □ Ha megúnta magát, bement valamely órára szanszkrit nyelvészetre, logikára vagy középkori irodalomra. (Babits Mihály)
II. főnév -ot, -ja Szanszkrit nyelv. Szanszkritot tanult. □ A cigány nyelv a klasszikai sanscrit rokona. (Arany János)