Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SZÍNHELY főnév
  • 1. (rendsz. birtokos személyraggal) Az a hely, ahol vmi végbemegy, lezajlik, vmely esemény történik; helyszín. A gyilkosság, a szerencsétlenség, az ütközet színhelye. A labdarúgó mérkőzés színhelye a stadion lesz. Nagy tömegek tódultak a népgyűlés színhelyére. □ Dicséretes, barátom, önbizalmad, De biztosítást, hogy szavadnak állsz, Előbb a harcok színhelyén szerezz. (Madách Imre) Szorongó érzésem, ahogy a kongó folyosókat járjuk, tisztára a bűnösé, aki visszatér a tett színhelyére. (Karinthy Frigyes) || a. (kissé választékos) Vki működésének a színhelye: az a terület, amelyre vki működésének a hatékonysága kiterjed(het). Működésének színhelyét külföldre tette át.
  • 2. (film, színház) Az a hely, amelyen vmely színpadi mű cselekményének egésze v. egy része történik, s amelyet a színpad ábrázol, jelez. Az első felvonás színhelye a királyi vár, a másodiké: tisztás az erdőben. A dráma színhelye: Róma a XVI. században.
  • Szóösszetétel(ek): színhelyváltozás.