Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

MATERIALIZMUS [ë] főnév -t, -a (csak egyes számban)
  • 1. (filozófia) Az a filozófiai irányzat, amely a tudattal és a gondolkozással szemben az anyag és a lét elsőbbségét hirdeti, és azt vallja, hogy az anyag a tudaton kívül és tőle függetlenül létezik, továbbá hogy a világ egységes anyagi felépítésű és megismerhető. → Dialektikus materializmus; filozófiai materializmus; → mechanikus, mechanisztikus materializmus; → metafizikus materializmus; → történelmi materializmus; → vulgáris materializmus; a materializmus első hirdetői; a materializmus története; a materializmus és az idealizmus ellentéte, harca. Marx és Engels a dialektikus és a történelmi materializmus megalapozói és lángeszű mesterei.
  • 2. (elavulóban, választékos, gyak. rosszalló) Anyagias gondolkozás, az anyagi javaknak az eszmei értékek fölé helyezése.