Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. <Jelvényt, díszt> jól látható helyre tűz (I. 1, 1a). Feltűzi a kokárdát, a szalagot. Feltűzte a tollat a kalapjához. □ Meglepte az alvó Kolcsagot a tavakon s tollát feltűzte lobogni S játszani szellővel. (Vörösmarty Mihály) A virágcsokrot feltűzi a kép mellé. (Madách Imre)
2. <Fegyvert, hegyes eszközt> vmire, vmihez odatűz. Feltűzi a szuronyt. □ Áll vala udvarban megrakva nagy oltár, Feltüzve a szent kard legtetején volt már. (Arany János) A lovagköntös mellé kard helyett egy roppant bunkósbotot tűzött fel. (Jókai Mór) || a. <Nyéllel ellátott v. kisebb, vékony tárgyat> látható, rendsz. magasabban levő helyre tűz (I. 4a). Feltűzi a zászlót a bástyára, a hegyoromra. □ A legelső zászlót feltűzi A vár fokára. (Jókai Mór)
3. <Vmely hegyes eszközre> felszúr, tűz (I. 5) vmit, ritk. vkit. Feltűzi a bogarat gombostűre. □ Feltűzték a két vezér fejét a két kopja hegyére. (Jókai Mór) || a. (átvitt értelemben, ritka) Feltűz vkit a tolla hegyére: támadó éllel ír vkiről. □ Nem fél-e ön, hogy tollamnak hegyére Tüzöm fel önt? (Petőfi Sándor)
4. <Lecsüngő hajat, ruhát> felhajt, és tűvel v. más eszközzel megerősít, hogy úgy maradjon. Feltűzi a haját kontyba; feltűzte a szoknyáját, hogy szabadabban mozoghasson. □ Izgatottan rángatta fején a fésűt, mellyel hosszú haja fel volt tűzve hátul. (Mikszáth Kálmán)