Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Az állati test hátulsó, rendsz. elvékonyodott, a végbélnyílás mögé eső és kinyúló része. Hosszú, kurta, lompos fark; a gyík, a ló farka; → behúzza a farkát; → csóválja a farkát; → megcsóválja a farkát. Szóláshasonlat(ok): örül, mint → majom a farkának. □ [A róka] magasra emelte fel a lompos farkát. (Mikszáth Kálmán)
2. Madár, házi szárnyas farktollainak összessége. A fácán, a fecske, a veréb farka; billegeti a farkát. A páva kiterjeszti a farkát. □ Egy tollat kihúz a gúnár farkából, pennát farag belőle. (Nagy Lajos)
3. (átvitt értelemben) Vminek az a kinyúló része, amely alakjával az állatok farkára emlékeztet. A frakk farka. □ Tündöklő nemzeti gombok A daliás fraknak hideg ellen célszerü farkán (Arany János) Mihály nem szereti a cifraságot s ez okból a gö betűnek rendszerint elfelejt farkat csinálni. (Tömörkény István)
4. (átvitt értelemben, népies, tréfás) Vminek a vége v. befejezése. Az esztendő, a farsang farka; a falu farka: a) a falu vége; b) pletykáló, folyton a falut járó nő. □ A kézirat nincs meg nálam párban [= másolatban], s így nem csinálhattam neki más farkat. (Arany János) Mikor a győri visszavonulás volt, azt már ő a sziget farkáról nézte. (Jókai Mór)