Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Faluról származó, falura való, falun lakó. Falusi burzsoázia ←; falusi értelmiség, gazdagok, nép; falusi dolgozó, ember, tanító; falusi liba. □ Tűnik, múlik az egy emberöltő S én maradok a falusi költő. (Juhász Gyula) Lompos komondorok és lomposabb falusi cselédek mászkáltak az udvaron. (Krúdy Gyula) Derék lánynak látszik Nem volt az a falusi liba, akinek eleinte hitte. (Kosztolányi Dezső)
2. Falun lévő, ott található, ott szokásos; a falura jellemző. Falusi élet, ház, levegő, ruha, szokás, viselet. Szóláshasonlat(ok): sorba megy, mint a falusi bíróság ←. □ Hogy neveltetnek nálunk az ifjak közönségesen? Legalább tíz vagy tizenegy esztendős koráig a faluból ki nem megyen, hanem addig a falusi iskolában jár. (Mikes Kelemen) Az emberek falusi szokás szerint kinn ültek házaik előtt. (Mikszáth Kálmán) Falusi temetők jutnak eszembe, Poros akácok. (Tóth Árpád)
II. főnév -t, -ak, -ja Falun élő, faluban lakó személy. A kiállításra sok falusi jött Pestre. □ Napközben zengett a ház a zongorától, a piacon szájtátva álltak meg a falusiak. (Krúdy Gyula)