Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

DRÁMAI melléknév -an v. -lag, -bb
  • 1. (irodalomtudomány) A dráma (1–2) műfajához, köréhez tartozó <mű, műfaj>. Drámai alkotás; drámai költészet: drámairodalom; → alsóbb drámai műfajok. || a. (irodalomtudomány) Drámai költemény: párbeszédes formában megírt, nem színpadra szánt, részleteiben gyak. fantasztikus, sok színhelyen játszó, bölcseleti gondolatokban gazdag, rendsz. verses mű, melyet később esetleg színpadra alkalmaznak (pl. Goethe: Faust, Madách: Az ember tragédiája). || b. (irodalomtudomány, film, színház) Vmely drámában (1, 2), ill. annak előadásában szereplő <személy>. Drámai hős, hősnő; drámai szende ←; drámai színész. Bánk bánt a társulat drámai hőse, Melindát a drámai szende szokta játszani. □ A drámai személyek … emberileg érdekesek legyenek. (Vörösmarty Mihály) Tíz-tizenkét híres drámai művésznő arcképét fotografálták egyetlen lemezre. (Karinthy Frigyes)
  • 2. (átvitt értelemben is) A dráma (1–2) műfajára jellemző, drámába illő <dolog>; nagy feszültségű, megrázó, megrendítő. Drámai befejezés, cselekmény, erő, feszültség, hang, hatás, helyzet, izzás; drámai jelenet, levegő, párbeszéd, részletek, tárgy, vég; találkozásuk drámai volt v. drámai módon folyt le. □ E jelenetet … lehetne drámaibbá tenni. (Vörösmarty Mihály) A szavak értelmét nem tudom kivenni, de a drámai lendület engem is magával ragad. (Kuncz Aladár)
  • 3. (zene) Drámai szoprán: <a líraival szemben> a legnagyobb hangterjedelmű és szenvedélyes érzelmek kifejezésére alkalmas, a középső és magas fekvésben erővel, tömören hangzó sz.