Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A társas életet élő darazsaknak finomra összerágott és nyálkával kevert növényi rostokból készített fészke, mely hatszögű hasábokból áll, és papírszerű burokba van foglalva. □ Mintha darázsfészket zavar a gyermek keze, ott az Megzúdul, majd szárnyasait megereszti haraggal, Úgy bántott magyarok Messze vivó törökök kergetnek puszta mezőkön. (Vörösmarty Mihály)
2. (konyhaművészet) Kelt tésztából készült, dióval v. más ízesítővel töltött, csigavonalban hajtogatott sütemény.
3. (ruházkodás) A ráncolásnak egy fajtája: a kelme ráncait több sorban, 1/21 cm távolságban, átlósan összeöltögetik úgy, hogy azok a lép sejtjeire emlékeztető, csúcsukkal lefelé álló kis négyzetekből alakult mintát alkotnak. || a. (tájszó) Olyan szőtt minta, melyben a szálak a lép sejtjeire emlékeztető, csúcsukkal lefelé álló kis négyzeteket alkotnak. A kendőt darázsfészek díszíti.
4. (népies) Erősen gennyes, fájdalmas és lassan gyógyuló kelés, főleg férfiak nyakán. □ Zsuzsika látta, hogy [a legény] nyaka tele van kiütéssel, úgyhogy csúfság ránézni. Darázsfészek! (Móricz Zsigmond)
5. (átvitt értelemben) Olyan hely v. helyzet, melyet rendkívül nagy zavar, hirtelen keletkezett izgalom, zsibongás jellemez. A hír hallatára darázsfészekké vált a falu. □ Mit írjak e darázs-fészekről itt? Pöff, és puff; civódás. (Arany János)
Szólás(ok): darázsfészekbe nyúl: a) nagy veszekedést v. felzúdulást keltő kérdést vet fel; b) kényes, veszélyes helyzetbe v. kérdésbe avatkozik bele.