Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

DADOG ige -tam, -ott, -jon (hangutánzó)
  • 1. tárgyatlan <Beszélő szerveinek mozgási rendellenessége, ill. alkalomszerűen fellépő zavara miatt> úgy beszél, hogy a szavak vmelyik, rendsz. első hangját v. szótagját (olykor az egyes szavakat) akadozva egyszer v. többször megismételi. A gyermek dadog; dadogva beszél. Folyamatosan beszél, de ha izgatott, mindjárt dadog.
  • 2. tárgyatlan <Ijedtében, meglepetésében, felindultságában> nehezen találva meg a keresett szavakat, akadozva beszél. A vádlott szánalmasan dadogott. Amikor a hírt meghallotta, csak dadogott. □ Elborított a … düh, de beszélni nem tudtam, csak ostobán dadogtam. (Ady Endre) Szánalmasan dadogva kezdte a mondókáját. (Hunyady Sándor) || a. tárgyatlan (bizalmas, rosszalló) Köntörfalazva, zavartan v. zavarosan beszél; mellébeszél. Ne dadogj már, térj a tárgyra!
  • 3. tárgyas Dadogva mond vmit. Néhány szót dadogott, aztán leült. □ Néhány bókot dadogtam. (Karinthy Frigyes) A nagyságos asszony azt dadogta néki, hogy menjen haza és pihenje ki magát. (Gelléri Andor Endre)
  • Igekötős igék: eldadog; kidadog.