Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ARASZNYI melléknév, (régies) arasztnyi
  • 1. Akkora, olyan hosszú, mint egy arasz; arasz nagyságú. Egy, két, három arasznyi; arasznyi hosszú, széles, vastag, vékony. A földet arasznyi magasságban fedte a homok. □ Nyes magának nyolc … husángot … beszúrja a földbe sorjában mintegy másfél arasztnyi távolságban. (Mikszáth Kálmán) Arasznyi vastag tölgyfa deszka volt az, de már korhadt, kiásták, kiemelték. (Gárdonyi Géza)
  • 2. (túlzó) Feltűnően nagy, a szokottnál jóval hosszabb <olyan dolog, amely 15–20 cm-nél (sokkal) kisebb szokott lenni>. Arasznyi hosszú öltések voltak a ruháján. Arasznyi rések tátongtak bútoraiban. □ A mandarin … arasznyi körmöket viselt. (Jósika Miklós)
  • 3. (túlzó) Feltűnően kicsi, a szokottnál jóval rövidebb v. keskenyebb. Arasznyi ablakok engedtek némi fényt a szobába. □ Alig van egy arasznyira Fölöttem a felhő. (Petőfi Sándor) A teljes napsütésben nincs arasznyi árnyék sem mögöttünk. (Kuncz Aladár) || a. (túlzó) Nagyon rövid <emberi élet>. Arasznyi lét. □ Éljen magának, és keresse a kéjt, Mellyel betölti az arasznyi létet. (Madách Imre) Szegény Vica! Egész élete alig terjedt egy arasznyira. (Herczeg Ferenc)