Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. <Az oda szóval szemben mint annak hangsúlyozott, helyesbítő v. ellentétes párja:> tőlem, a beszélőtől távolabb eső másik helyre v. irányban. Ne oda menj, hanem amoda. Oda tesszük a könyveket, amoda pedig a folyóiratokat.
2. <Az emide v. ide határozószóval szembeállítva:> a távolabbinak jelzett helyre v. irányban; oda. Amoda tedd a seprűt, ne ide! Miért nézel ide? Amoda nézz! Egyik ide, másik amoda szaladt ijedtében. □ Kacsintásod, hej, szapora, Hol emide, hol amoda. (népköltés) Hol ide tett valamit, hol amoda. (Mikszáth Kálmán)
3. (tájszó) <Rendsz. más határozóval együtt:> amott. Amoda át ←. □ Amoda a szentképnél kellett volna letérni. (Jókai Mór) Amoda messzebb alkudik a nyolcadik kocsinál. (Tömörkény István)
4. (átvitt értelemben, ritka) ide, amoda: <annak jelölésére, hogy mindegy, a szóban forgó dologgal mi történik:> ide, oda. □ Már szerződés ide, szerződés amoda! én nem látok más menekedést. (Vörösmarty Mihály)