Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
ALANT határozószó és melléknév (választékos, régies)
I. határozószó -abb, felső fok: (ritka) legalant (gyak. a fenn ellentétes párjaként haszn.) Általában: lenn.
1. Alacsonyan levő helyen, vmihez viszonyítva alacsonyabban levő helyen; lenn. □ Zsibongva hadával a völgyben alant | Ali győzelem-ünnepet űlet. (Arany János) Felkönyököltek a sziklapárkányra nézték az alant elvonuló fehérsüvegű janicsárokat. (Gárdonyi Géza) || a. Alacsony szinten, alacsonyan. (átvitt értelemben) Alant járó gondolkodás. □ Alant röpül a nap, mint a fáradt madár. (Petőfi Sándor)
2. A szövegnek ezután következő helyén. Az alant említendő eset kivételével
3. Társadalmilag alacsonyabbnak tartott szinten; lenn. □ A pénz egy értékű fönt és alant. (Vas Gereben) Vezetőnk legalant kezdte: elvitt bennünket Velence újabbkori büszkeségébe, a népkertbe. (Jókai Mór)
4. (átvitt értelemben) A műveltség, a fejlődés alacsonyabb fokán. □ Ébredj, ébredj, istenverte nemzet, Aki lomhaságod által Mindig hátul és alant hevertél! (Petőfi Sándor)
II. melléknév (főleg fokozva) -abb
1. Bizonyos szempontból lent levő; alacsony, alsó. □ Befűtött szobában a hévmérő [= hőmérő], az ajtó vagy ablak közelébe akasztva, mindig alantabb fokot mutat. (Jókai Mór)
2. <Társadalmilag> alacsonyabb, jelentéktelenebb. □ Böskének eszébe nem jutott, hogy a fiskálisnéságban alantabb szerepe lenne. (Vas Gereben)
3. (átvitt értelemben) Alacsonyabb színvonalú. □ A civilisatio alant lépcsőjén nem talál a közjóért lángoló kebel szívszerinti táplálékot. (Széchenyi István)