Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ADMINISZTRÁTOR főnév -t, -ok, -a (régies írva: administrator is) Általában adminisztrációval, hivatalos ügyek intézésével, irányításával foglalkozó személy.
  • 1. (hivatalos) Vmely intézmény, szervezet, vállalat hivatali, irodai ügyeinek intézője, vezetője; ügyintéző, ügykezelő. A pártszervezet adminisztrátora. Adminisztrátorunk jól intézi az ügyeket. || a. (régies) Vmely birtoknak, vagyonnak, javaknak megbízott kezelője, gondnoka; jószágigazgató. A gróf utasításokat adott adminisztrátorának.
  • 2. (vallásügy) <Katolikusoknál és görög keletieknél> vmely egyházmegye v. egyházközség ideiglenesen, helyettesként kinevezett vezetője, kormányzója, feje. Apostoli, érseki, püspöki adminisztrátor; a görög keleti egyház adminisztrátora; a plébánia adminisztrátora. □ [A pap] itt volt adminisztrátor. (Tolnai Lajos)
  • 3. (történettudomány) <Az 1844–47. években> alkotmányellenesen az ellenzéki főispánok helyetteséül v. melléjük rendelt császári biztos, a Habsburg-hatalom teljes jogú képviselője. □ Mind magyarnak, mind jó hazafinak nevezte magát, még ha – administrator volt is. (Vajda János)
  • adminisztrátori; adminisztrátorság.