Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

ZSINAT főnév -ot, -a v. -ja
  • 1. (vallásügy) <A római katolikus egyházban> általában vezető papi személyeknek vmely egyházi méltóságtól összehívott fontos hitbeli v. fegyelmi kérdéseket megtárgyaló gyűlése. Egyetemes zsinat: a róm. kat. egyház püspökeinek gyülekezete a pápa v. képviselője elnökletével; egyházmegyei zsinat: vmely egyházmegye vezető papjainak rendsz. tízévenként tartott tanácskozása a püspök v. érsek elnökletével; nemzeti zsinat: vmely ország v. nép egyháznagyjainak tanácskozása az ország prímásának vezetésével; a konstanzi, a tridenti zsinat. □ Nincs-é velünk a rimini zsinat S más számtalan … –| De Nicaeában s más igaz hívő Zsinatban úgye mellettünk itéltek? (Madách Imre) Úgy szórják az anatémát [= az egyházi átkot], akár a tridenti zsinat. (Ady Endre)
  • 2. (vallásügy) <A magyarországi református és evangélikus egyházban> lelkészekből és világiakból álló legfőbb törvényhozó és intézkedő, választott testület, ill. ennek rendsz. tíz évenként tartott gyűlése. □ Az eklézsiakövetést nem törölte el semmiféle zsinat. (Ady Endre)
  • 3. (átvitt értelemben, népies, bizalmas) Lárma, fecsegés, zsibongás. Nagy zsinattal vannak a gyerekek. □ Ennyi zsinat közt reményletted, hogy én tartózkodni fogok? (Csokonai Vitéz Mihály)
  • zsinati; zsinatozik.