Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. tárgyas <Szilárd, kemény testet> nagy erővel egészen apró részekre bont, tör. Darabokra, porrá zúz; rezet zúz; zúzza a követ; ízzé-porrá zúz vmit; → porrá zúz vmit; → pozdorjává v. pozdorjára zúz vkit, vmit. □ A dühös | tenger magát örömmel engedi | egy kis gödörbe elszorítani, | csak ottan is zúzhassa a hajókat. (Katona József) A ház fedő Cserepét mind ízre porrá zúzza szörnyű jégesőnk. (Arany JánosArisztophanész-fordítás) Bankóinkat ki tépte széjjel? | Házainkat ki zúzta rommá? | Kertünket ki taposta össze? (Babits Mihály)
2. tárgyas (ritka, költői) Vmihez zúz vmit: nagy erővel, pusztító szándékkal odadobja, odavágja vmihez. □ Ahelyett, hogy a poharat a falhoz zúzta volna, letevé az asztalra. (Jókai Mór)
3. tárgyas (irodalmi nyelvben) Rombol(va pusztít). □ Az egész üteg a felkelők táborát zúzta. (Jókai Mór) Szivemet a puska-tus zúzta, Szememet ezer rémség nyúzta. (Ady Endre)
4. tárgyatlan (elavult) Zúzódik. □ E kőnek, mellyen állok, égni kéne, Homokká zúzni fájdalom miatt. (Vörösmarty Mihály) Úgy vágta a fejéhez a hajdúnak azt a levelet, hogy ha az papirosból nem lett volna, menten porrá zúzott volna tőle a feje. (Jókai Mór)
5. (tárgy nélkül) (ritka) <Rendsz. a tör igével kapcs.> Haragjában maga körül mindent durván szerteszét hajigálva, törve pusztít. □ Az apám nem bánta, ha felesége beteg A legelső szóra kirobbant, s tört és zúzott és káromkodott. (Móricz Zsigmond)