Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

VEZÉRFONÁL főnév vezérfonal
  • 1. (sajtónyelvi, választékos) <Szóbeli v. írásbeli előadásban, tervezésben, nehéz szövegek tanulmányozásában> a témák, gondolatok összekapcsolását, menetét meghatározó, előzetesen megállapított általános szempont v. szempontok összessége, amely köré a részleteket csoportosítjuk. Az értekezés vezérfonala. Megadott vezérfonál szerint vezeti a megbeszétést. Elvesztette a vezérfonalat. □ Igen óhajtanám tudni, vajon … miképen adjátok elő a magyar irálytant a négy felsőbb osztályban? Van-e valami … vezérfonal …? (Lévay József) Vezérfonalul szolgálnak ezek a levelek a jubileumi levelek megírására. (Krúdy Gyula)
  • 2. (régies) <A gondolkozásban, elemzésben> az az irány, eljárásmód, amely elvezet az eredethez v. a megoldáshoz. Megtalálja a vezérfonalat a probléma megoldásához. □ Visszakérte emlékezőtehetségétől a hallottakat, hogy a vezérfonalat megtalálja a gróf eszméjéhez. (Vas Gereben) || a. (választékos) Az ész, az értelem vezérfonala: az észnek, az értelemnek az a képessége, hogy ezt az irányt megtalálja.
  • 3. (sajtónyelvi) Vkinek eszmevilágát, magatartását, cselekedetét vezérlő, irányító eszme, elv. Minden tettének vezérfonala az igazságszeretet. □ A népszabadság eszményképe volt Zord éltetökben [= életetekben] a vezérfonal. (Madách Imre)
  • vezérfonalas; vezérfonalú.