Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

VÁLTOZÁS főnév -t, -ok, -a
  • 1. A változik (1) igével kifejezett folyamat v. annak eredménye. Alapvető, állandó, forradalmi, gyökeres, mennyiségi, minőségi, politikai, szakadatlan, társadalmi, vegyi változás; (biológia) a változás kora; <a nő életében> átmenet az érett korból az ún. matrónakorba; a menstruálás végleges megszűnésének kora; a felfogás változása; az idők változása; az Úr v. Urunkszíne változása; változás áll be, történik, megy végbe; folytonos változásban van; alapvető változáson megy át v. keresztül; változásnak van alávetve; változást idéz elő v. okoz; változást szenved: változik. □ Láttam az életnek minden változását. (Arany János) Olyan házban töltötte ifjúságát, ahol kutyavonítás és kuvikmadár nélkül nemigen szokott változás előfordulni. (Krúdy Gyula) Soha nincs időm egy könyvet elolvasni, … nem kísérem figyelemmel a divat változását. (Móricz Zsigmond)
  • 2. Vkinek, vminek a felcserélése, felváltása vki v. vmi mással. Személyi változás; változások a csapat összeállításában, a szakszervezeti bizottság vezetőségében. A tanári karban az idén nincs változás. □ Ezen holnapnak [= hónapnak] második napjára virradólag … Mahmud császárrá lőn, és az Achmet uralkodása megszűnék. Mely nagy változás! (Mikes Kelemen)
  • 3. (film, színház) <Színpadon> a színhely változása ugyazon a felvonáson belül; színváltozás. → Nyílt színi változás. Ebben a felvonásban sok változás van.
  • 4. (csillagászat) Némely égitestnek (Hold, közeli bolygók) látszólagos alakváltozása, aszerint, hogy a pályáján való mozgása folyamán milyen helyzetbe kerül a Földhöz és a Naphoz képest. A Hold változásai. 5. (elavult) Gyengélkedés, rosszullét. □ Szegénynek kis változása van. (Eötvös József) Mije fáj kelmednek, édes nagy jó uram? | Mert látom, baja lett és változása van. (Arany János)
  • Szóösszetétel(ek): értelemváltozás; fényváltozás; hangváltozás; holdváltozás; időváltozás; jelentésváltozás; kormányváltozás; levegőváltozás; névváltozás; rendszerváltozás; színváltozás.
  • változási; változású.