Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A megművelt területektől távol eső, gondozás nélkül, szabadon burjánzó, sűrű, elhagyott erdő. Sűrű vadon; a vadon mélye; Afrika vadonjaiban. □ És az év jár; sárga koszorúját Váltja, veszti a komor vadon. (Vörösmarty Mihály) Ó szörnyű elbeszélni mi van ottan, | s milyen e sűrü, kúsza, vad vadon. (Babits MihályDante-fordítás) Halandó, hallod-e dalom, | vagy zúgod csak, mint a vadon? (József Attila)
2. Elhagyott, kietlen, zord vidék. □ A mérnökök elmennek a laktalan [= lakatlan] vadont részekre osztani. (Kossuth Lajos) Ott égő falvak, romba dőlt lakások A vadonba elszórt, temetetlen testek (Arany János)
3. (költői, ritka, átvitt értelemben is) Vminek a vadonja: vminek a legvadabb, legsűrűbb, legelhagyottabb része, helye. Az erdő vadonja. □ Te a setét erdők vadonjain Szeretsz álmodozni, ó melancholia! (Berzsenyi Dániel)
II. mellékmondat (költői, ritka) Zord, kietlen, elhagyott. □ Vígan laktanak ők rohanó Tisza partjai mellett | S hol vadon árnyak alatt barnán viszi habjait a Túr. (Kölcsey Ferenc) Büszkén verik körűlem a vadon Sziklák, hegyekké rakva, a ködöt. (Vörösmarty Mihály) Elevenek, | minden, mi kíntól megremeg, | égjen, hol laktok, kert, vadon táj. (József Attila) || a. (ritka) Nyers, vad (5). □ Csak alkalomra várt, hogy a hideg, gőgös asszony ellen keblének egész vadon nyerseségével kitörjön. (Tolnai Lajos)