Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
URALOM főnév uralmat, uralma
Általában a hatalom birtoklása vmely körben.
1. Politikai hatalom, ill. a hatalom gyakorlása; uralkodás. Alkotmányos, terrorisztikus, törvénytelen uralom; abankárok uralma; a földesurak népelnyomó uralma; uralmon → van; átveszi az uralmat; uralmat gyakorol; magához ragadja, megszerzi az uralmat; megerősíti, megszilárdítja az uralmát; lerázza, megdönti, megingatja vkinek az uralmát; vkinek az uralma alatt áll, nyög; uralma alá hajt vkiket, vmit;felszabadul vkinek az uralma alól. □ Egyes személyek uralomra vergődnek a többiek fölött. (Eötvös József) Vádollak Vágyódásért a zsarnok uralomra. (Madách Imre)
2. (átvitt értelemben) Irányító erő, döntő szerep <a társadalom életében>. A finánctőke, a gépek, a pénz uralma.
3. (átvitt értelemben) Vminek az uralma: <a lelkiéletben> vmely képességnek, érzelemnek, indulatnak irányító ereje, döntő szerepe. Az akarat, az ész, a hangulat, az indulat, a szív uralma. □ A leányon keserű fájdalom vett erőt, amelynek uralma alatt bátran közeledett anyjához. (Justh Zsigmond)
4. (ritka) Vmely hatalom gyakorlásának ideje, tartama. Uralma alatt nagy események történtek.