Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
URADALOM főnév ..lmat; ..lma, (tájszó v. régies) urodalom
1. (1945 előtt) Nagy kiterjedésű, több részből álló urasági földbirtok, amelyet rendsz. egy központból szoktak igazgatni. Az Esterházyak uradalmai; az esztergomi érsekség uradalma. Az uradalmak helyén többnyire állami gazdaságok létesültek. Sok uradalmat a földreform során kisparasztoknak osztottak ki. □ Évenként 2040 magyar úr urodalma jövedelmeit külföldön dobálja el. (Berzsenyi Dániel) Tiéd legyen Két szép uradalom: Csáktornya és Osztrog. (Arany János) A földbirtokos kastélya ott állott az uradalom közepén. (Móricz Zsigmond)
2. (elavult) Birodalom, ország, tartomány. □ Most már nincs a földnek urodalma, Melynek birtokáért megfordulna. (Vörösmarty Mihály) || a. (elavult) Uralom, uralkodás. □ Mikor az értelem urodalmának kellene kezdődnie, még mindig szíve andalgásai után indul. (Széchenyi István)