Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Olyan szó, amely csak egy v. néhány nyelvjárásban használatos. A "töpörtyű" jelentésű, "csörge" vagy "pörc" dunántúli tájszó. Tájszavakat gyűjt. Sok tájszót ismer. Íróink gyakran használnak tájszavakat. □ Szívesebben élünk tájszóval , semmint hogy unos-untalan idegennel tarkázzuk mondatainkat. (Kosztolányi Dezső)
2. Köznyelvben is élő szónak olyan változata, amely sajátos alakban v. sajátos jelentésben csak egy v. néhány nyelvjárásban használatos. Alak szerinti tájszó (pl. a "kanál" szó "kalán" alakja); jelentés szerinti tájszó. (pl. az "aggódik" szó "túróvá képződik" jelentésben). □ A j megerősbödése gy-vé, oly hangtörvényen alapszik, melyre nem nehéz példákat találni a magyar nyelvben. Így lett most már tájszóvá degradált, de helyesebb hajma szóból a hagyma. (Arany János)