Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Az a berendezés, amely hangoknak elektromos áram segítségével vezetéken nagyobb távolságra v. más helyiségbe való közvetítésére szolgál; távbeszélő. Telefonon beszél vkivel; telefonon értesít vkit vmiről; telefonon felhív vkit; telefonon hírül ad vmit; telefonon intézkedik; telefonon közöl vmit vkivel; a telefont bevezetteti; a telefont fölszerelik; telefon útján érintkezésbe lép vkivel. □ Vizynének fölajánlotta, hogy haza is küldhet egyet-mást a kisinassal, csak szóljon át hozzá telefonon. (Kosztolányi Dezső)
2. Telefonkészülék. Berreg, búg, cseng a telefon; → csilingel a telefon; → bemond vmit a telefonba; telefonhoz → hív vkit. A telefon külön kis asztalon áll. Ki van a telefonnál? □ A telefon körül ott állanak a munkatársak. Minden mondat után, amit a gyorsíró lead, csend lesz. (Karinthy Frigyes) Szól a telefon, fáj a hír. (József Attila)
3. (ritka) Telefonbeszélgetés v. telefonhívás. Gyorsan elintézett, lebonyolított néhány telefont. Telefont vár valakitől. □ [Ének a fiatalokról.] Nézd, hogy figyelnek, hogy rajongnak | csodát remélnek egy levéltől, | egy hírtől és egy telefontól! (Kosztolányi Dezső)