Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

TÁJKÉP főnév
  • 1. (művészettörténet) Olyan festészeti v. grafikai ábrázolás, amelynek tárgya vmely valóságos v. képzeletbeli táj. Ez a tájkép a Tisza partját ábrázolja. Szép gyűjteménye van tájképekből. □ Nyugalmas, kékszinű fal Ragyogna rám és rajta Tájképek, alkonyokkal… (Juhász Gyula) Képet, tájképet még soha nem láttak… olyanok ők, mint a színvakok. (Nagy Lajos)
  • 2. (irodalmi nyelvben) Az a rendsz. természeti szépségekben bővelkedő táj, amelyet tekintetével a szemlélő egybefoglal és festészeti alkotásként fog fel. Erdős, téli, vadregényes tájkép. A csúcsról nagyszerű tájkép tárult a kirándulók szeme elé. □ Hallgatva álltunk…, nézve a lassanként kifejlő tájképet. (Eötvös József) A paradicsomi tájkép tele volt szórva lakházakkal. [= lakóházakkal] (Jókai Mór)
  • Szóösszetétel(ek): tájképfestészet; tájképtanulmány; tájképvázlat.
  • tájképes; tájképi.