Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

TÁRSADALOMTUDOMÁNY főnév (tudományos) <Rendsz. a természettudományoktól való megkülönböztetésképpen:> azoknak a tudományoknak az összessége, ill. azok közül a tudományok közül vmelyik, amelyek a társadalmi jelenségek vmelyikét, a társadalom életének, fejlődésének vmely sajátos területét, megnyilvánulását, ill. a társadalom v. vmely nép történetét a mindenkori gazdasági alappal való összefüggésben vizsgálják. A társadalomtudományok közé tartozik – egyebek között – a történettudomány, a politikai gazdaságtan, a jogtudomány, a nyelvtudomány. Valamennyi társadalomtudománynak az alapja a történelmi materializmus.
  • 2. (ritka) <Kül. a polgári tudomány szóhasználatában:> a társadalomról szóló tudomány; szociológia. □ Én odáig semmit sem tudtam arról, hogy már ki van fejlődve egy nagy tudomány: a szociális állapotok vizsgálatával foglalkozó társadalomtudomány. (Móricz Zsigmond)
  • 3. (1945 előtt) Ez mint egyetemi, főiskolai tantárgy. Társadalomtudományt adott elő.
  • társadalomtudományi.