Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (tudományos is) Az emberek közötti viszonyok összessége, amelyet az anyagi javak termelésének meghatározott módja és meghatározott közösségi viszonyok jellemeznek a történelmi fejlődés vmely fokán. Ősközösségi, rabszolgatartó, hűbéri, kapitalista v. tőkés, szocialista, kommunista társadalom; nemzetségi társadalom; osztályok nélküli társadalom; polgári társadalom; a társadalom alakulása, anyagi életföltételei, fejlődése, formái, típusai; a társadalom alapja, erői, gazdasági rendje, hagyományai, osztályszerkezete, termelőerői; a társadalomnak osztályokra való tagozódása. A Kommunista Kiáltvány szerint minden eddigi társadalom története osztályharcok története. A kommunista társadalomban nem lesznek többé osztályok. □ Irtózatos gyűlölettel beszélt a polgári társadalomról. (Kuncz Aladár) A való anyag teremtett minket | e szörnyű társadalom | öntőformáiba löttyintve. (József Attila) A társadalomról beszélt; azt tanácsolta, lépjek valami szakszervezetbe. (Gelléri Andor Endre)
2. Olyan embereknek az összessége, közössége, akiket ilyen viszonyok kapcsolnak egymáshoz. A termelési eszközök az osztálytársadalmakban a társadalom kisebbségének kezében halmozódtak fel. A kapitalizmus idején az egész társadalom két nagy ellenséges osztályra szakadt: a tőkésosztályra és a proletariátusra. □ [A naplopó] a társadalom felső rétegébe pottyant, fárasztó munka nélkül úr. (Vas Gereben) Megszűnnek a társadalomban a rangkülönbségek, egységes lesz az egész magyar világ. (Móricz Zsigmond) || a. Ilyen közösségnek vmely rétege v. osztálya. Az árutermelők, a dolgozók társadalma; az urak társadalma. || b. Vmely település, helység, földrajzi egység lakóinak ilyen viszonyokkal egybekapcsolódó közössége, összessége. A falu, a város társadalma; a megye társadalma.
3. (átvitt értelemben) Együtt dolgozó állatoknak ösztönösen szerveződött közössége. A hangyák, a méhek, a termeszek társadalma.