Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

TÁRSALGÁS főnév -t, (-ok), -a
  • 1. (kissé választékos) A társalog igével kifejezett cselekvés; könnyed, udvarias társasági beszélgetés. Élénk társalgás folyik vmiről; megindul a társalgás; beleszól, belevon vkit a társalgásba; társalgást kezd, folytat; megindítja, vezeti a társalgást. □ Ő (és sok más falkájabeli…) a kornak puszta hangját, a társalgás külmodorát… szedték fel, mely őket átsegíti a legdőrébb és legalaposabb vélemények közt is. (Arany János–Shakespeare-fordítás) A társalgásból csak egyes foszlányok hatoltak el hozzá. (Ambrus Zoltán) A társalgásban… némi szünetet érzett, és igazi felvidéki nő nem tűrheti hogy a férfiak hallgassanak körülötte. (Krúdy Gyula) || a. (birtokviszonyban) (ritka) Az a mód, ahogyan vki beszélget, társalog. Társalgása érdekes, megnyerő. □ Elfogult vagyok, nehéz beszédű, Szilaj csak ott, hol vész van és barátim Nyers társalgása indulatba hajt. (Vörösmarty Mihály) Nekünk elég, ha kedves társalgásában gyönyörködhetünk. (Csiky Gergely)
  • 2. (elavult) Más személlyel v. személyekkel való társas (2b) érintkezés; társas(ági) élet. □ Az eljegyzettek társalgása nem maradt következés nélkül. (Petőfi Sándor) Ez rövid összege a pesti társalgásoknak, holott [= ahol] szép leányok, gazdag leányok tömegesen fordulnak meg. (Vas Gereben)
  • társalgási.