Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Tanárhoz tartozó, tanárt (meg)illető <dolog>. Tanári állás, cím, fizetés, tekintély. □ [A lányt] talán hozzám is adnák feleségül , ha megemberelném magam és tanári oklevelet szereznék. (Hunyady Sándor)
2. Tanár(ok)tól eredő, tanár(ok)tól végzett <cselekvés>. Tanári ellenőrzés, értekezlet, felügyelet, munka, működés. □ Tanári konferenciát indítványozott, melyet az igazgató nem hívott össze. (Kosztolányi Dezső)
3. Tanárra jellemző <magatartás, megnyilatkozás>. Tanári aprólékosság, gondolkodás, lelkiismeretesség.
4. A tanár működésével kapcsolatos. Tanári szoba: <vmely iskolában> az a rendsz. terem nagyságú helyiség, amelyet a tanárok dolgozószobaként használnak, és amelyben a testület értekezleteit szokták tartani; tanári vizsga. □ Hová lett a kísértő? nézik: Hűlt helye a tanári széken, Maga? tán már pokolfenekén. (Arany János) Gyere be óra utána a tanári szobába! (Móricz Zsigmond)
5. Tanárokból álló <csoport>. Tanárikar, testület. □ A versenyre odatódult az egész város, megjelent a tanári kar is. (Kosztolányi Dezső)
II. főnév -t, -ja (bizalmas) Tanári szoba. Zárva találta a tanárit. □ Hátat fordított s visszament a tanáriba. (Móricz Zsigmond) Tízpercben | a tanáriba hivattak. (Szabó Lőrinc)