Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. <Álló v. ülő helyzetben> testének nagyobb felületével, rendsz. hátával vmely szilárd dologra nehezedik, ahhoz hozzásimul, hogy pihentesse testét, v. hogy térbeli biztonságot szerezzen. Fához, falhoz, a szék támlájához támaszkodik. Vállával fáradtan az ajtónak támaszkodott. □ Nagyon sápadtan, minden részemben reszketve támaszkodtam egy szekrénynek. (Kaffka Margit) A vasút felé a nagyhídon át mentünk Vaskorlát futott az oldalán, ahhoz támaszkodott szívdobogva az ámuló gyerek. (Szabó Lőrinc) || a. Vkire, vmire támaszkodik: <álló helyzetben v. mozgás közben> kezével vmely tárgyra v. vkinek a testére, kül a karjára nehezedik, hogy egyensúlyát biztosítsa v. testét pihentesse. A beteg asszony férje karjára támaszkodva levánszorgott a lépcsőn. Rám, rád, ránk, rátok, rájuk támaszkodik. Vö: rátámaszkodik. □ Egy ásót ütött le, arra támaszkodék. (Arany János) Oedipus, vakon, rongyokban, leányára támaszkodva keresi utolsó nyugvóhelyét. (Péterfy Jenő) Itt most a lépcsők következnek, kisasszony. Csak tessék én rám támaszkodni. (Mikszáth Kálmán) Botjára támaszkodva, meghajoltan ment át a százszál-gyertyás csillár alatt. (Babits Mihály) || b. Vmi támaszkodik vmire: vmely tárgy, építmény vmin mint alapon nyugszik. □ [Az asztalnak] csak a teteje van annyira amennyire kiácsolva, a törzs maga gömbölyű oldalával négy karóra támaszkodva áll. (Móricz Zsigmond)
2. (átvitt értelemben) Más oltalmára, védelmére, segítségére számít v. szorul; vkinek az anyagi, erkölcsi v. más segítségét igénybe veszi. Vö: rátámaszkodik (a). Rám ne támaszkodjál, magam is szegény vagyok. □ [Ocskay] senkinek a segítségére nem támaszkodott. (Jókai Mór) A csendőrökkel gazdálkodnak a birtokosok, a csendőrszuronyra támaszkodnak, a szolgabíró is csak az ő szolgájuk. (Móricz Zsigmond)