Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
I. számnév, törtszámnév (melléknévi) (ritka) Annyi, mint vmely egésznek, vmely mértékül szolgáló mennyiségnek tíz egyenlő része közül egy.
II. számnév, törtsz (főnévi) -et, -e [ë, e]
1. (mennyiségtan) Az egész szám tíz egyenlő része közül egy; tizedrész. Összeadja a tizedeket. A tizedeket felfelé v. lefelé kerekíti.
2. Az ilyen számot jelölő számjegy. A tizedek helye közvetlenül a tizedes pont után van.
3. A tíz egyenlő részre osztott v. osztható egésznek egy(ik) része; tizedrésze. A fizetés tizedét tartalékolta. || a. (ritka) <Értékelésben, a kis érték kifejezésére.> □ Egy gyilkos, egy gaz , ki első férjed tizedének Még huszadrésze sincs (Arany JánosShakespeare-fordítás)
4. (népies) Tizedjére: tizedannyira, tizedrészben. □ Ha csak tizedjére is úgy tudnék hegedülni, mint az a német, mily boldogan élhetném le az életemet. (Gárdonyi Géza)
III. főnév -et, -e [ë, e]
1. A learatott gabonából, begyűjtött terményből adó gyanánt járó tizedrész. A tizedet beszedi; a tizedet kiveti. □ Én királyi biztos vagyok Bitang birtokokon szedem a tizedet. (Gárdonyi Géza) Az én ipam fekete lelkű ember, a tizedet fegyveres templomszolgákkal magának hajtja be kétszeresen. (Kaffka Margit)
2. <A learatott gabonából, a begyűjtött terményből> munkadíj gyanánt járó tizedrész. Az árpa aratásáért egy tizedet fizet. (népies) Tizedén v. tizedért arat, csépel: egy tizedért a., cs.