Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

TISZTVISELŐ [e] főnév -t, -je [e] Szellemi, értelmiségi munkakört betöltő, hivatalt viselő fizetéses alkalmazott, hivatalnok. Állami, községi, városi tisztviselő; minisztériumi, segédhivatali, vezető tisztviselő. □ A tisztviselők és a mindenféle szállítók, kik a Gyík-szabályozási panamába bele voltak keverve, toporzékoltak ellene. (Mikszáth Kálmán) Közöltek az alkalmazottaival, hogy tizenkét tisztviselőt s százhatvan munkást elbocsát. (Nagy Lajos) || a. (hivatalos) <Egyesületben, társaságban> tisztséget viselő személy. A tudományos társaság, a sportegyesület tisztviselői.
  • Szóösszetétel(ek): 1. tisztviselőhad; tisztviselőkar; tisztviselő-lakás; tisztviselőnő; tisztviselő-sereg; tisztviselő-társadalom; tisztviselő-telep; tisztviselő-választás; 2. banktisztviselő; főtisztviselő; kistisztviselő; köztisztviselő; magántisztviselő; rendőrtisztviselő.
  • tisztviselői; tisztviselőség; tisztviselősködik.