Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SÍRBOLT főnév (választékos)
  • 1. Több koporsó befogadására alkalmassá kiépített sírverem, amelynek rendsz. kőből v. márványból készült, felnyitható fedele van. Családi sírbolt. □ S a bészakadt sírboltokon Bús halotti ének zeng. (Berzsenyi Dániel) Fakadj zöld lomb, fakadj! nyiljatok virágok! Álljátok édesen körül e sirboltot. (Tompa Mihály) Te képzelődő vagy. Te azt várod, hogy herceg Borghese pápai kancellár háromszáz esztendős sírboltját elhagyja és teljes ornátusban kopogtasson az ajtón. (Krúdy Gyula)
  • 2. Díszes építmény, amelyben – rendsz. föld alatti részében – a koporsókat elhelyezik; kripta. □ Tudós doctorokat hozatott, kik a holttestet bebalzsamozzák; művészeket, kik sírboltot építsenek neki. (Jókai Mór)
  • 3. (régies) Vmely templom szentélye alá v. vmely kolostor alá épített, rendsz. művészileg kiképzett csarnok, amelybe halottakat temettek. □ A pécsi székesegyháznak új sírboltjában [a püspök] … hulláját temették először. (Vas Gereben)
  • 4. (régies) Sírkamra (1a).
  • Szóösszetétel(ek): sírboltajtó; sírboltkulcs; sírboltlakó; sírboltlehelet; sírboltőr; sírboltterv.