Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Csőszerű eszköz, amelyben a mozgó légoszlop a cső méretének megfelelő magasságú hangot hoz létre; kül. jeladásra haszn. ilyen eszköz, amelyet belefújt levegő v. gőz beleáramlása szólaltat meg. Játékvezetői síp. Megszólalt a fűrésztelep sípja. □ Vidd, kegyelmes urunk, magaddal e sípot, S ott leszünk, mihelyest jobbágyidat hívod. (Petőfi Sándor) Éles a hajósíp, Hallja bajtetőzve | Zselénszky gulyása, | Tisza urak csősze. | Hivogatja a síp (Ady Endre)
2. Egyetlen hang megszólaltatására alkalmas ilyen eszköz vmely hangszer részeként, kezdetleges önálló hangszerként, ill. gyermekjátékként. → Csalogató síp; az orgona sípjai. Belefúj a sípba. Fűzfából sípot farag. □ Ott cimbalom, síp, hárfa zengenek, | ott azt hiszik, hogy ők örvendenek. (Katona József) A kacagó szatír hiába fújja sípját, Oly mélán sír a síp, mint fájó oboa! (Juhász Gyula) És sebbel-lobbal | és sippal, dobbal | kísértek el aprócska szellemek. (Kosztolányi Dezső)
3. (ritka) A megfújt síp hangja; sípszó. A síp sértette a fülét.
4. (tájszó) A kemence kürtőjének folytatása, a padláson végigvezetett cső a füst elvezetésére.
5. (tájszó) <Halászatban> a vejsze szűk bejárati nyílása.
6. (kertészet) Sípra olt: úgy o., hogy az alanynak héjától megtisztított ágára ráhúzza az oltóvesszőről lehúzott szemes héjat.