Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SÉRTÉS főnév -t, -ek, -e [ë, e] Általában a sért igével kifejezett cselekvés, megnyilatkozás; az a cselekvés, hogy vkit, vmit megsértenek.
  • 1. (jogtudomány) Testi sértés: sérülés, seb, kár okozása vkinek a testén, testi épségén. Könnyű testi sértés: hamarabb gyógyuló sérülés okozása; súlyos testi sértés: nehezebben gyógyuló sérülés okozása. Gondatlanságból okozott súlyos testi sértésért elítélték. □ Apám súlyos testi sértést követett el egy gyámoltalan nőn. (Tolnai Lajos) Ha a seb nyolc napon belül gyógyul, akkor könnyű testi sértés forog fenn. (Kosztolányi Dezső)
  • 2. (átvitt értelemben) Vkinek az emberi önérzetét, méltóságát sértő megnyilatkozás. Enyhe, súlyos sértésnek vesz, tekint vmit; a sértést elköveti, visszavonja, megtorolja; zsebre vágja a sértést. Nem sértés szándékával mondotta. □ Látszott, a vitéznek hogy ez a szó sértés. (Arany János) Ne haragudj …, hogy megsértettelek. – Adok is én a te sértésedre valamit. (Mikszáth Kálmán)
  • Szóösszetétel(ek): becsületsértés; fegyelemsértés; felségsértés; függelemsértés; határsértés; jogsértés; magánlaksértés; szabálysértés; széksértés; titoksértés; törvénysértés.