Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

SELYEMZSINÓR főnév
  • 1. Selyemfonalakból font v. sodrott zsinór. Piros, színes selyemzsinór; a párna, a pruszlik selyemzsinórja; szandáljában, táskájában selyemzsinór van. Megrántja a csengő selyemzsinórját. □ Átadta a selyemzsinóron lógó kulcsot a főbírónak. (Mikszáth Kálmán)
  • 2. (történettudomány, irodalmi nyelvben) (A török császárok uralma alatt) a megfojtással való kivégzés eszköze, ill. (átvitt értelemben) maga az ily módon való kivégzés. Selyemzsinórt küld vkinek: <az öngyilkosságra való kényszerítés jeleként>; megkapja a selyemzsinórt: m. a felszólítást az öngyilkosságra. □ Stambulban biztosabb volt az élete a selyemzsinór ellen, mint mikor Rhodusba menekült. (Jókai Mór) A 2. sz. jelentés nyolcadik sorába, a Jókai-idézet után, a Mester szó előtt ez a szöveg iktatandó:

    || a. (átvitt értelemben, ritka, tréfás) Felmondás (2), állásból való elbocsátás.
    • Mester Sándornak, a szerkesztőnek éppen úgy selyemzsinórt küldött Surányi [a kiadó], mint elődjének, Szerdahelyi Sándornak. (Krúdy Gyula) selyemzsinóros; selyemzsinóroz; selyemzsinórú.