Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. <Művelődési intézményben, állomáson, vendéglőben stb.> az a helyiség, ahol a látogatók, az utasok v. a vendégek kabátjukat, kalapjukat, csomagjukat v. más, rendsz. kisebb tárgyaikat rövidebb időre megőrzés végett elhelyezik. A könyvtár, a mozi, a színház ruhatára; ruhatárba adja, teszi a botját, az esernyőjét, a táskáját, a téli kabátját. □ A ruhatárba siet, leteszi a téli kabátját. (Kosztolányi Dezső) Felment az emeletre. A ruhatárban a szolga sietve vette át a kabátját. (Móricz Zsigmond) || a. A tárgyaknak a ruhatárban való elhelyezése, a ruhatár használata. A ruhatár díjtalan, kötelező. || b. A ruhatár használatának díja. A ruhatár egy forint.
2. Az a helyiség, amelyben az együtt dolgozó, szolgálatot teljesítő v. együtt élő személyek egyenruháit, ruhaneműit tartják, tárolják, gondozzák; raktár. Katonai, legénységi ruhatár. A ruhatárban köpenyt vételezett. □ Hát mikor a pompás ruhatárba értek! | Van ott vörös nadrág annyi, hogy temérdek. (Arany János) A ruhatárból egy vörös és kék selyem apródöltözetet tett az asztalra. (Gárdonyi Géza) || a. (régies) <Színházban> a színészek által haszn. jelmezek, ruhaneműek összessége. A színház ruhatára nagyon gazdag. □ Színházuk mindig tele volt , s félév alatt fényes ruhatárt szereztek. (Jókai Mór)
3. Egy személy összes ruhaneműje, ruhaneműekből álló készlete. Választékos, ízléses ruhatára van. Ruhatárában három öltönyt láttam. □ Bútorom és ruhatáram a tiéd lesz. (Petőfi Sándor) Alinak rövidesen olyan ruhatára lett, mint egy híres színésznek. (Kosztolányi Dezső)