Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. (műszaki nyelv) Acél, kemény ötvözet v. más rugalmas anyag szálából, szalagjából, lemezéből hajlított v. csavart alkatrész, amely a ráható külső erő megszűnésével igyekszik eredeti alakját v. helyét visszakapni. Erős, gyenge, kemény, szakadt rugó; a gép, az óra, a zár rugója; a dívány, az ülés rugói; eltört, elszakadt a rugó; rugóra jár; a rugót összenyomja. □ Azután egy hintó, zökögve-zokogva Jött a gonosz úton Noha mennyezetes, tornyos, és rugóra Vala már készítve, azaz magyar módra. (Arany János) Régi, meztelen és nyúzott kanapék fölmetszett hasábul törött rugók és szakállas kócok lógva meredeztek. (Babits Mihály)
2. (átvitt értelemben, sajtónyelvi, választékos) <Vmely cselekvésben, eljárásban> indítóok, erő, amely vmire indít, bír vkit, vmit. A világpolitika mozgató rugói; cselekvésének, tetteinek rugója; titkos rugók. □ A népszorgalomnak egyik fő ösztöne és rugója a becsületérzés. (Berzsenyi Dániel) Nem külsőségekből, hanem abból kell megértenünk Aeschylust, hogy milyen psychologiai rugókat mozgat meg, mikor alakjait fellépteti. (Péterfy Jenő) Kossuth lelkes szava Volt a rugó, arra fog fegyvert a haza. (Mikszáth Kálmán) || a. (ritka, régies) Eszköz, eljárás, amelynek révén vmi elérhető, megvalósítható; közbenjáró, közvetítő tényező. □ Minden rugót mozgásba hozott, hogy célt érhessen. (Kemény Zsigmond) Több rugó mozgásba volt már hozva a gazdag gonosztevő megszabadítására. (Jókai Mór)