Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

REZGÉS [ë v. e] főnév -t, -ek, -e [ë, e]
  • 1. A rezeg (1) igével kifejezett folyamat, állapot. Az ablak(üveg), a húr rezgése; rezgésbe hoz vmit; rezgésbe jön vmi. □ Ott nyomos éjben erőtlen fény rezgéseinél csend S nyúgalom űl a megsebesűlt ágyára. (Vörösmarty Mihály) Mint … Szahara-vándor … ínyén egy korty nedvesség, úgy szivárog fülembe a zongorahúr szelíd, enyelgő, békítő rezgése. (Karinthy Frigyes)
  • 2. (fizika) Egyensúlyi helyzetéből ellentétes irányokba kitérő testnek, anyagi részecskének, fizikai jelenségnek periodikus ingadozásaiból álló mozgás, ill. e mozgásnak egy mozzanata, rezgő mozgás. Csillapítatlan rezgés: olyan r., amelynek kilengése állandó; csillapított rezgés: olyan r., amelynek kilengése idővel csökken; elektromos rezgés; harmonikus rezgés: olyan r., amelyben az erő mindig a nyugalmi helyzet felé irányul, nagysága pedig arányos a kitéréssel; → hosszanti rezgés; rezgésbejön.
  • 3. (átvitt értelemben, ritka, irodalmi nyelvben) Vmely érzés (okozta megindultság). □ Szomorú emlékek … fájó rezgésbe hozzák szívét … (Mikszáth Kálmán) Ez a válasz … kevés rezgést okozott bennem; én, ha elmélkedő ember vagyok is, nem sorvasztom vele magamat. (Gárdonyi Géza)
  • Szóösszetétel(ek): 1. rezgéscsillapítás; rezgéshullám; rezgésidő; rezgésíró; rezgésjelző; rezgéskeltő; rezgésmérő; rezgéstompító; 2. éterrezgés; hangrezgés; utórezgés.
  • rezgési; rezgésű.