Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

RÉMÍTŐ melléknév és határozószó
  • I. melléknév -en [e], -bb
  • 1. Olyan, aki, ami rémít; ijesztő. A lakosságot rémítő tömeggyilkos. Az a rémítő benne, hogy … □ Horvátnak undok vágya nem riaszt, Nem a rideg lak, sem bús éjemen A … rémitő magány. (Vörösmarty Mihály) A kórágy rémítő képeit legyőzte az utca, vad jeleneteivel. (Kemény Zsigmond)
  • 2. (bizalmas, túlzó) Nagyon nagy, rendkívüli, óriási; borzasztó, szörnyű. Rémítő nevetés támadt; rémítő szamárság; rémítően nagyzol; rémítően kicsinyes; rémítő szája van. □ Szeretnek az istenek engem, Rémítő módra szeretnek. (Petőfi Sándor) Rémítő lármát csaptak az ellenzéki padon (Vas Gereben) || a. (-t tagos mértékhatározóként) (bizalmas, túlzó) Rémítőt: nagyon nagyot, nagyon hangosat. Rémítőt kiáltott, sikoltott. □ [A bika] Rémítőt sikkantott és a port kapálta. (Arany János)
  • II. határozószó (bizalmas, túlzó) <Fokozás kifejezésére, melléknév, határozatlan számnév és határozó előtt, rendsz. érzelmileg színezett beszédben:> igen nagyon, rendkívüli módon. Rémítő kicsinyes, nagy, ostoba, sok, szép; rémítő sokat fecseg. □ De mért vonod ki tőrödet? miért tekintesz rám oly rémítő vadan? (Vörösmarty Mihály) Mint viszi a lovast a paripa, Rémítő bátran, szörnyű sebesen. (Petőfi Sándor)