Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

PARÓKIA főnév ..iát, ..iája parókhia (régies írva: parochia is)
  • 1. (vallásügy, választékos) <Katolikus v. protestáns> lelkész lakása és hivatali helyisége rendsz. az egyházközség tulajdonában levő házban; paplak. □ Az a két ház, hol a pap és Az uraság lakott, A kastély és parochia. (Petőfi Sándor) Tudja édesanyám … Ha én most pap volnék és nem kovács! … Ha én most nem ebbe a rozzant vityillóba vagyok bezárva, hanem egy házzal odább a templomon túl lakok … . a parókhián… megkérném [a leányt] … (Móricz Zsigmond)
  • 2. <Katolikus v. protestáns> egyházközség. || a. Az itt betöltött papi állás és az ezzel kapcs. jövedelem. Jó, kis, nagy, gazdag parókia. □ Egy kopott diák, szembe, Beszél társának jó parókiákról. (Tóth Árpád) parókiájú; parókiás.