Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
PARASZTSÁG [szcs v. szts] főnév -ot, -a (csak egyes számban)
1. A parasztok összessége v. vmely (vonatkozásban vett) nagyobb csoportja. A magyar parasztság; az alföldi parasztság. A falu parasztsága szövetkezetet alakított. □ A horogi puszta körűl a parasztság összegyűlt. (Csokonai Vitéz Mihály) Éljen a munkásság, parasztság, | nem fogja polgári ravaszság. (József Attila) A Magyar Népköztársaságban megvalósul a munkásság és a dolgozó parasztság szoros szövetsége a munkásosztály vezetésével. (A Magyar Népköztársaság Alkotmánya)
2. (ritka) Vkinek paraszt volta. Büszke parasztságára. Nem szégyelli parasztságát.
3. (átvitt értelemben, 1945 előtt, rosszalló) <Magukat a néptől elkülönítő, a dolgozó osztályokat lenéző személyek szóhasználatában:> az ún. "úri" illem szabályait sértő, otromba, durva, műveletlen viselkedés(mód), szokás, cselekedet, beszéd. Ez nagy parasztság volt tőled. □ Verje ki belőle azt a parasztságot (Tolnai Lajos)