Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

POZÍCIÓ főnév -t, -ja
  • 1. (régies, gyak. tréfás) Testhelyzet, pozitúra. □ A paripája … olyan kellemetesnek találta az árokban heverést, … hogy semmiképpen sem akart kijönni a pozíciójából. (Jókai Mór) A csizmadia állott ott legtovább, meg is mondta a borbély rá, hogyha egy csizmadia megáll, akkor azt csak bivallyal lehet kivontatni pozíciójából. (Móricz Zsigmond)
  • 2. (kissé régies) Hadászati szempontól, kül. vmely terület védelme szempontjából fontos hely; hadállás (1). A múlt század hatvanas éveiben Ausztria kénytelen volt feladni észak-olaszországi pozícióit. □ Ez a … vár fontos pozíció lehet, ahová a szabadsághősök befészkelhetnék magukat. (Krúdy Gyula)
  • 3. (elavulóban, sajtónyelvi) Tekintélyt, befolyást biztosító állás, tisztség, hivatal, ill. társadalmi helyzet. Magas, nagy, szerény pozíció. □ A bárót … bosszantotta, hogy a bélai kupec egy csapásra … pozíciót szerzett magának a szepesi nemességnél. (Mikszáth Kálmán) Csóra Jancsinak van a legszilárdabb pozíciója az árvaszéknél. (Mikszáth Kálmán)
  • 4. (sajtónyelvi) Hatalmi helyzet. Világpiaci pozíció; az erő pozíciója; vmely párt megerősíti a pozícióját más pártokkal szemben.
  • Szóösszetétel(ek): 1. pozícióéhség; pozícióvita; 2. kulcspozíció.
  • pozíciójú.