Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

NÉVNAP főnév
  • 1. Az évnek az a napja, amely valakinek a keresztneve a naptárban előfordul, s amelyre e keresztnév ünnepe esik; névünnep. Névnapja: neve napja. József nevűek névnapja március 19-én van. Névnapodat mikor tartod? □ Valamely …, táblabíró névnapjának ünneplésére … nagyobb társaság találkozott. (Eötvös József) Madzagon a falra akasztva lóg a naptár … Néha a falról lekerül az asztalra, ha névnapot akarnak belőle megállapítani. (Nagy Lajos)
  • 2. Az az ünnepség, vendégség, lakoma, amelyet ilyenkor szoktak rendezni. Meghív vkit a névnapjára; névnapotköszönt. Tegnap névnapon volt. Nagy névnapot csapott. □ Keresztelő, tor vagy talán névnap volt az éjszaka. (Krúdy Gyula) A zsarátnoki polgárság … semmibe veszi az idegenből jötteket … De már megszoktuk, hogy névnapra, disznótorra eszükbe se jut, hogy meghívjanak. (Móricz Zsigmond) névnapos; névnapoz v. névnapozik.