Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

LÁBSZÍJ főnév
  • 1. (cipészipar) Erős bőrből készült, a két végén összecsatolt szíj, amelyet a cipész munka közben térde fölött és talpa alatt áthúzva kifeszít, s így szorítja combjához a cipőt. A lábszíjjal akadályozza meg, hogy a cipő ide-oda csússzék. Régente a mester lábszíjjal verte az inast. □ Még egyetlen egyszer sem vette elő a lábszíját, hogy megbüntessen. (Krúdy Gyula) || a. (átvitt értelemben, ritka) Ezzel a szíjjal kiosztott ütleg, verés. Megállj, lesz ezért lábszíj! □ Szurtos fiú … röhögve ott terem S ketten repülnek a Dunába: "Lábszijjra várt a mesterem: No, várjon, mig megkérlelem!" (Arany János)
  • 2. (tájszó, régies) Az Alföldön a bő gatya szárának hideg v. esős időben a térd alatt való összekötésére haszn. keskeny szíj. Jó időben a két lábszíjat egybecsatolva a derékra övezik, s erre akasztják a tűzszerszámot.
  • lábszíjas.