Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

LÁTTA főnév, személyragos (rendsz. csak -n és -ra ragos alakban, egy vele birtokviszonyban levő szóval együtt) láttom, láttod, láttunk, láttotok, láttuk v. láttok Általában látás.
  • 1. (választékos) Vkinek, vminek a láttán: akkor, amikor s azért, mert a szóban forgó személyt, dolgot látja. □ Mért kellett téged Omárnak | Látnia, s láttodon a hő szívnek lángba borulni? (Vörösmarty Mihály) Krénfy úr el volt ragadtatva ennyi munka láttán. (Jókai Mór)
  • 2. Vkinek, (vminek) a láttára: a) (ritka) úgy, hogy a szóban forgó személy, csoport látja, (láthatja). □ [A szellem] soká időzött? … – Az én láttomra, nem. (Arany János–Shakespeare-fordítás) A hajítógépek kövei e mozgó tornyokra voltak … irányozva. Némelyiket megtalálta [= eltalálta] a … gránitdarab …, másikat meggyújtá a repülő szurokkoszorú …, s az ott égett el a seregek láttára. (Jókai Mór); b) vkinek (a) szeme láttára: úgy, hogy saját szemével látja. Szemem láttára lopta el a pénzt. A tanár szeme láttára regényt olvas az órán. □ Tedd az öved mellé Két szemem láttára… (népköltés) De mikor a küszöbön állt feleségem, Éva… Megcsókolta – ugy segéljen! – szemeim láttára. (Arany János); c) vkinek, vminek láttán. Barátjának láttára megörült. Láttunkra az ellenség megfutamodott. □ Állt ugyan egynehány híve Csórinak ott…: De azok, a pártos ellenség láttára, Levegőbe tűntek. (Arany János) Láttomra összeszedték magukat. (Gelléri Andor Endre)
  • Szóösszetétel(ek): madárlátta.