Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

KERÍTÉS főnév -t, -ek, -e [ë, e] Általában a kerít igével kifejezett cselekvés; az a cselekvés, hogy vmit (be-, meg- v. el)kerítenek.
  • 1. Vminek, vmely területnek elzárása, elhatárolása, körülvevése <vmely készítménnyel, építménnyel>; vminek a bekerítése. Az udvarnak dróttal, falla, sövénnyel (való) kerítése. A kert, a telek kerítésére használom ezt a nádat. || a. Erre a célra készült, kb. embermagasságú, hosszan elnyúló, vmit egy v. több oldalról körülvevő készítmény, építmény. Alacsony, magas, élő, fonott, erős, rozzant kerítés; deszkából, drótból, kőből, lécből, napraforgószárból, nádból, sövényből, szöges drótból, téglából való kerítés; kerítés építése, készítése; a kerítés anyaga, magassága; a kerítés mögött leskelődik; átmászik, átugrik a kerítésen; a kerítést javítja, rongálja. Kerítéssel zárta el a telken átvezető ösvényt. □ Négy kerités, négy magas fal: … Kőfalon nem látni által. (Arany János) Benéztem a kerítésen át az iskola udvarára. (Gárdonyi Géza) A kerítések deszkából készültek, néhol lécből, itt-ott líceum is akad még. (Nagy Lajos)
  • 2. Vminek (szükségletnek, óhajtott dolognakFD:"Példa"/FD:"Példa"BD+BDFD:"Példa"/FD:"Példa"FD:"Példa"/FD:"Példa"BD+BDFD:"Stílus"/FD:"Stílus"FD:"Példa"/FD:"Példa"RD:"Jelentés3",CHBHBD+EHBDFD:"Stílus"/FD:"Stílus"FD:"Példa"/FD:"Példa"RD:"Jelentés3",CHBHBD+EHBDFD:"Stílus"/FD:"Stílus"FD:"Idézet"/FD:"Idézet"FD:"Forrás"/FD:"Forrás"RD:"Jelentés1",CHBHBD+EHBDFD:"Stílus"/FD:"Stílus"FD:"Stílus"/FD:"Stílus"FD:"Példa"/FD:"Példa"RD:"Jelentés1"BD+BDIT+ITIT+ITRD:"Jelentés1"BD+BD