Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. A japánok: tömegében az Ázsia keleti partjai közelében fekvő északibb szigeteken élő nép. A japánok története. || a. E néphez, nemzethez tartozó személy, főleg férfi. Megismerkedett egy japánnal. □ Szegény beteg Margotnak menni kellett | Mikor temették, hűs nap volt, borúlt, | Vitte a Sorbonne sok kósza diákja, | Köztük a japán, a kis sárga páva. (Tóth Árpád)
2. E nép nyelve. Japánból fordít.
II. melléknév -ul
1. A japánok közé tartozó <személy>, belőlük álló <csoport>. Japán munkás, nő; japán család. □ Intett néhány feketeruhás japán vendég felé, akiket egy tanársegéd kalauzolt a folyosókon. (Babits Mihály)
2. A japánokra jellemző, hozzájuk tartozó, velük kapcs., általuk haszn., náluk szokásos. Japán írás; japán kert: kanyargós utakkal, mesterséges patakokkal, megmunkálatlan faágakból épített domború hidakkal díszített, dús növényzetű, kisebb díszkert, ill. ennek miniatűr utánzata; japán nyelv, viselet, zene.
3. A japánok történeti élete folyamán létrehozott. Japán ipar; japán irodalom, művészet.
4. A japánok által lakott v. erre a földre jellemző, ahhoz tartozó, ott termelt, tenyésztett v. gyártott; onnan származó. Japán hegyek, tengerpart, város; japán porcelán, rizs, selyem, rózsa. □ Jenő maga gyújtogatta sorba a sok-sok szál gyertyát a nagy szalon japán vázái mögött. (Kaffka Margit)