Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

JÁRANDÓSÁG főnév -ot, -a
  • 1. (hivatalos) Az a pénzösszeg, amely fizetésként, munkabérként, illetményként v. szolgáltatása(i) egyéb ellenértékeként jár vkinek, illet meg vkit. Felveszi, megkapja járandóságát; visszatartja vkinek a járandóságát. Felemelték a járandóságát. □ Már pesti jogász korában … féltékenyen őrködött a maga járandóságán, s hogy ház és szőllő minden gyümölcséből megkapja a részét. (Babits Mihály) Egyes szerződéses városi vállalkozók járandóságainak kifizetésénél kevesebb illetéket vontak le, s így az államot károsodás érte. (Móricz Zsigmond)
  • 2. <Dologi, természetbeni juttatásból> az a mennyiség, amely vmely szokásjog, megállapodás, szerződés alapján megillet vkit, rendsz. mezőgazdasági termesztő v. termelő munkát végző személyt. A cukorrépa-termesztőknek cukor, melasz és nedves v. száraz (répa)szelet járandóság jár. Tüzelőből is megkapta a járandóságát. || a. (ritka, bizalmas) <Fogyasztási cikkből> az a rész, amely vmi helyi hagyomány, szokás v. egyéni kedvezés alapján vkit rendszeresen megillet. A püspökfalat mindig az anyuka járandósága volt. □ A mi konyhánkra került minden vad, minden ritkaság … Ez a mama járandósága volt. (Mikszáth Kálmán)