Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.
1. Fokozottan jól (I. 111, (II) 1, 2, 4); a jól-nál nagyobb mértékben, fokban. Jobban él, énekel, halad, jár, keres, mulat, működik, öltözik, viselkedik; jobban bír, elrejt, ismer, vásárol vmit; jobban érzi magát; jobban megférnek. □ [Tyúk anyó] Válogat a kendermagban, A kiskirály sem él jobban. (Petőfi Sándor) 11 <Bizonyos melléknévvel kapcs., főleg olyankor, ha a melléknév középfoka nem szokásos.> Innen jobban látható a vidék, mint onnan.
2. Minél jobban: a lehetőséghez képest nagyon jól. Igyekezzél minél jobban tanulni!
3. Helyesebben. Jobban mondva ←.
4. (bizalmas) hogy jobban se kell: a lehető legnagyobb fokban, mértékben; teljes megelégedésre; alaposan, kitűnően. Úgy elverte, hogy jobban se kell.
5. <A nagyon fokozásaként; olyan igei állítmány mellett, amely folyamatos v. fokozódó cselekvést, állapotváltozást jelent:> nagyobb mértékben, nagyobb erővel. Jobban szeret vkit, vmit. Jobban fáj a sebem. A pálinka jobban szédít, mint a bor. Ez a cipő jobban szorít, mint régi. Azt becsülik meg legjobban, aki őszinte. □ Szeretsz, rózsaszálam? | Én ugyan szeretlek, Apád, anyád nálam Jobban nem szerethet. (Petőfi Sándor) Éhes szúnyog jobban csíp. Bizonyára azért fejlődött ki Tügyön az önzés olyan magasra, mert végtelenül érezték elnyomottságukat. (Móricz Zsigmond) 51 (bizalmas) <Bizonyos melléknévvel kapcs., főleg olyankor, ha a melléknév középfoka nem szokásos:> inkább. Ez még jobban kifogásolható, mint az előbbi.
6. Egyre jobban, (népies) jobban-jobban: folyton fokozódó mértékben. Egyre jobban esik az eső. □ A ló egyre jobban megbomlott. (Móricz Zsigmond) A tolmácsot egyre jobban idegesítette a vádlott. (Gelléri Andor Endre)
7. (ritka, népies) Jobbára. □ Jobban csak orvosi rendeletre járkált ő nyarankint a levegőn. (Gárdonyi Géza)