Súgó: A kereső alapesetben a szótár teljes szövegében keres. A találatok húszasával lapozhatók a nyíl ikonokkal előre és hátra. A "kuty" kezdetű szócikkekhez pipálja ki a Csak címszóban opciót és ezt írja a keresőmezőbe (csillaggal a végén): kuty* (és nyomja meg az Enter-t vagy kattintson a nagyító ikonra). A más szócikkekre való hivatkozásokon (v. ö. és l.) nincsenek linkek, ezért a hivatkozott címszóra rá kell keresni.

JÁRATLAN melléknév -ul, -abb
  • 1. Olyan <hely>, ahol nemigen járnak, v. ahol vki előtt nem járt még utazó. Járatlan ösvény, vidék; járatlan út: (átvitt értelemben is) olyan mód(szer), amelyet még nem próbált ki vki. □ Nem járatlan út az, ismeretlen vadon, Hova nektek – úgymond – indulástok vagyon. (Arany János) Menjetek … szanaszéjjel a járatlan utakon. (Gárdonyi Géza)
  • 2. (ritka) Olyan <személy>, aki még nem járt vhol, aki nem ismeri még vhol a járást, a szokást. Vezess, mert itt még járatlan vagyok. □ Talán oly jó lenne, és őt, a járatlant oda kísérné. (Mikszáth Kálmán)
  • 3. (átvitt értelemben) Vmiben nem eléggé v. egyáltalán nem jártas; vmihez nem v. alig értő <személy>; tapasztalatlan, gyakorlatlan, tájékozatlan. Ebben a kérdésben teljesen járatlan. Az ilyen fogásokban járatlan. A kémiában járatlan. □ Ki tudja? ah, talán bennem van a hiba? | Járatlan vagyok még Ámor titkaiba. (Csokonai Vitéz Mihály) Mari egy kicsit járatlan a csárdás … fortélyaiban. (Mikszáth Kálmán)